Marmuropodobne

Żywice marmuropodobne – Polimal ® 109-32

więcej Żywica Polimal® 109-32 K to żywica zalecana do produkcji wyrobów marmuropodobnych, polimerobetonów oraz laminatów.

Charakterystyka żywicy

Polimal® 109-32 K jest żywicą poliestrową, ortoftalową, neutralną. Produkt odpowiada wymaganiom higienicznym i przeznaczony może być do wytwarzania różnorodnych wyrobów stosowanych w budownictwie, gospodarstwie domowym, przemyśle — atest Państwowego Zakładu Higieny HK/B/2217/01/98.

Zalety stosowania

– pozwala wprowadzić dużą ilość wypełniacza

– łatwiejsze mieszanie i wylewanie,

– bardzo dobre parametry wytrzymałościowe utwardzonej żywicy

Dostępne wersje
  • Polimal® 109-32 K — żywica bazowa,
  • Polimal® 109-32 RPyK — podwójnie przyspieszona
Warunki magazynowania

Żywicę należy przechowywać w opakowaniu zamkniętym, w magazynie suchym, przewiewnym, zacienionym, przystosowanym do magazynowania materiałów łatwopalnych, w temp. do 25°C.

Warunki przetwarzania

Wymagane jest użycie do przetwórstwa żywicy posiadającej temperaturę powyżej 15°C. Dobre utwardzanie wymaga temp. otoczenia powyżej 18°C i niskiej wilgotności powietrza. Polimal® 109-32 K jest żywicą neutralną o stabilnym w okresie magazynowania czasie żelowania. Korzystne warunki utwardzania uzyskuje się, stosując, na 1 kg żywicy: przyspieszacz kobaltowy 1% Co w ilości 4-25 ml, oraz 20 ml utwardzacza Luperox® K-1 (w zależności od warunków przetwarzania).

więcej