Figury

Figury ogrodowe, polimerobeton – Polimal 106

więcej

Żywica Polimal ® 106 zalecana jest do produkcji polimerobetonów.

Charakterystyka żywicy

Polimal ® 106 to żywica ortoftalowa neutralna, o dobrej trwałości. Charakteryzuje się dużą reaktywnością, co umożliwia szybkie utwardzenie żywicy przy zachowaniu stosunkowo długiego czasu żelowania.

Produkty z tej żywicy posiadają wysoką sztywność, twardość i wytrzymałość termiczną.

Zalety stosowania
  • dobra mieszalność i zawieszalność wypełniaczy mineralnych w żywicy
  • bardzo dobre parametry wytrzymałościowe utwardzonej żywicy
  • dobre cechy przetwórcze.
Warunki magazynowania

Żywicę należy przechowywać w opakowaniu zamkniętym, w magazynie suchym, przewiewnym, zacienionym, przystosowanym do magazynowania materiałów łatwopalnych, w temp. do 25°C.

Warunki przetwarzania

Wymagane jest użycie do przetwórstwa żywicy posiadającej temp. powyżej 15°C. Dobre utwardzanie wymaga temp. otoczenia powyżej 18°C i niskiej wilgotności powietrza. Korzystne warunki utwardzania uzyskuje się, stosując w przeliczeniu na 1kg żywicy: – przyspieszacz kobaltowy 1%Co w ilości 4-25 ml oraz 10-20 ml utwardzacza MEKP np. Luperox K-1

Sterowanie czasem żelowania osiąga się przez zmianę ilości przyspieszacza ( w zakresie j.w.). Zmniejszając ilość utwardzacza [korzystnie w zakresie 10-20 ml/kg żywicy], można obniżyć szczyt temperaturowy. Wymaga to zwiększenia ilości przyspieszacza w celu zachowania czasu żelowania.

Dostępne wersje
  • Polimal® 1094 A – ekologiczna (Low Styrene Emission; LSE),
  • Polimal® 1094 AP – LSE, przyspieszona,
  • Polimal® 1094 AT – LSE, tiksotropowana,
  • Polimal® 1094 AWTP-1 – LSE, przyspieszona, tiksotropowana ze wskaźnikiem barwnym utwardzania, i dłuższym czasie żelowania .